You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження …

Програма "Діабетична стопа"

З кожним роком в світі зростає число людей з цукровим діабетом (ЦД). Епідеміологи прогнозують, що до 2025 року їх число збільшиться до 330 млн. В Україні поширеність ЦД становить -13,69%.

Пізні ускладнення ЦД, до яких відносять, поряд з класичними (мікро- і макроангіопатії, нефропатії, ретинопатії, нейропатії), синдром діабетичної стопи, призводять до ранньої інвалідності, а нерідко і летальності, що обумовлює велику соціальну значимість цього захворювання.

Встановлено, що у 25% пацієнтів з ЦД протягом усього життя розвиваються трофічні ураження нижніх кінцівок. У 85% випадків ампутацій передують трофічні виразки стоп. Отже, зниження частоти трофічних уражень нижніх кінцівок призведе до зменшення числа ампутацій.

Головними причинами, що впливають на розвиток трофічних уражень нижніх кінцівок у хворих на ЦД, є діабетична полінейропатія, ішемія тканин, що виникає внаслідок ураження периферичних артерій нижніх кінцівок, а також діабетична остеоартропатія. Поразки стоп при ЦД різноманітні і об'єднані в поняття синдром діабетичної стопи (СДС). У прийнятому в 2003 році Консенсусі СДС характеризується як "інфекція, виразка та / або деструкція глибоких тканин, пов'язана з неврологічними патологічними змінами і порушенням магістрального кровотоку в артеріях нижніх кінцівок різного ступеня тяжкості".

Основною метою програми кабінету діабетичної стопи нашої клініки є зменшення ризику розвитку діабетичної гангрени і зниження кількості ампутацій нижніх кінцівок у хворих, які страждають на цукровий діабет.

 

лечение диабетической стопы

Завдання програми - визначити ступінь функціональних порушень органів та систем, для цього в програму включені клініко-лабораторні, функціональні, ендоскопічні, рентгенологічні, сонологічні (УЗД), а також спеціальні (МРТ, КТ, біопсії і т.д.) методи обстеження, консультації профільних фахівців.

Основні завдання програми:

  • Доказовий рівень діагностики;

  • Своєчасне призначення оптимальних і якісних препаратів;

  • Динамічне і індивідуальне спостереження за пацієнтами;

  • Зручність виконання всіх необхідних досліджень з одноразовим забором крові;

  • Застосування нового методу екстракорпоральної ударно-хвильової терапії для лікування трофічних уражень нижніх кінцівок.

Програма включає в себе:

  • Консультація хірурга (фахівець з лікування ран і ранових інфекцій);

  • Консультація ендокринолога (діабетології);

  • Консультація терапевта (кардіолога);

  • Консультація невролога;

  • Консультація офтальмолога;

  • Консультація нефролога (за показаннями);

  • Консультація травматолога-ортопеда (подіатрія) (за показаннями);

  • Консультація ангіохірурга (за показаннями).

Базовая профилактическая

Інструментальні методи обстеження (обов'язкові):

- Рентгенографічні дослідження, що проводяться на новітньому рентгенографічному апараті "WINSCOPE PLESSART VIVO" виробництва фірми Toshiba (Японія);

- Ультразвукове дослідження;

- Ультразвукове дослідження сечовидільної системи;

- Ультразвукове дослідження судин верхніх і нижніх кінцівок з використанням новітніх ультразвукових технологій реалізованих в УЗ-апараті VIVID E9 (CFM, LogiqView, B-Flow) дозволяє виявити раніше невидиму судинну патологію;

- Комп'ютерне тепловізіонне дослідження, що проводиться з використанням найсучаснішого обладнання виробництва компанії NEC (Японія),

- Комп'ютерна томографія апаратом AQUILION 128 зрізів (Toshiba, Японія) (за необхідності).

Призначення сучасного лікування за результатами додаткових методів обстеження відповідно до європейських стандартів та протоколів з даної проблеми.

У клініці використовується новітній метод лікування трофічних порушень нижніх кінцівок з використанням екстракорпоральної ударно-хвильової терапії під динамічним контролем комп'ютерного тепловізора виробництва компанії NEC (Японія).

Така програма дозволить на ранніх стадіях діагностувати патологію периферичних судин і нервів нижніх кінцівок, знизити частоту ампутацій та виразкових дефектів.

Все це впроваджено в кабінеті «Діабетична стопа» при Клініці Сімейної медицини, який працює з листопада 2013 року.

 

Остаточний висновок надається через 5 робочих днів після проведення обстеження, під час заключної консультації лікаря куратора. Всі результати обстежень видаються пацієнту на руки.

Зверніться до нас для отримання додаткових консультацій.

 

 

Реєстратура
+38 (0562) 310-310