You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження …

Кардіологічна ударно-хвильова терапія (КУХТ)

Як відомо, за останні роки досягнуто значного прогресу в лікуванні ішемічної хвороби серця (ІХС) як в нашій країні, так і за кордоном, що пов'язано, в першу чергу, з розвитком хірургічних методів лікування ІХС.

На жаль, всі сучасні можливості хірургічного лікування ІХС є симптоматичними, які не впливають на причину розвитку захворювання. Для досягнення максимально тривалого ефекту пацієнти повинні довічно приймати цілий ряд препаратів, що поліпшують обмін ліпідів і знижують ризик тромбоутворення. Проте, не дивлячись на успішно виконану операцію і грамотну консервативну терапію, повернення стенокардії протягом першого року після оперативного втручання становить, за даними різних авторів, від 10% до 30%. Таким пацієнтам показано повторне втручання на коронарних артеріях, а іноді їх комбінація, так звана гібридна операція.

75% всіх пацієнтів ІХС становлять хворі з ускладненими формами захворювання, які перенесли інфаркт міокарда, мають поширений кардіосклероз, знижену скоротливу функцію міокарда, постінфарктну аневризму лівого шлуночка, різні форми порушень ритму і провідності. Багато пацієнтів мають дифузний характер ураження, виражений атеросклероз дистальних відділів коронарних артерій. Все це іноді не дозволяє сподіватися на сприятливий найближчий і віддалений прогноз операцій прямої реваскуляризації міокарда. У той же час можливості медикаментозної терапії також обмежені. До недавнього часу ці люди були приречені на важке, болісне життя, обмежене, як правило, простором їх будинку або лікарняної палати.

За останнє десятиліття одним з найбільш перспективних методів консервативного (неінвазивного) лікування ускладнених форм ІХС є кардіологічна ударно-хвильова терапія (КУХТ).

 

кардиологическая ударно-волновая терапия (КУВТ) Днепр

В кардіологічній практиці ударні хвилі стали застосовуватися на початку XXI століття. Ударні хвилі генеруються в заповненій водою терапевтічной голівці та підводяться до поверхні тіла пацієнта через гнучкий мембрану. Точне фокусування та сканування заздалегідь визначених цільовіх зон виконується під контролем ультразвуку. Ударні хвилі випускаються в режимі ЕКГ-синхронізації лише під час рефракторної фази серцево циклу.

Ударні акустичні хвилі впливають безпосередньо на зону ішемії, стімулюючи місцеві фактори ангіогенезу, що в свою чергу покращує коронарний кровообіг за рахунок утворення нових судинно колатералей. Клінічно спостерігається позитивний ефект обумовлений здатністю ударних хвиль стимулювати утворення окису азоту (потужний судинорозширювальний ефект на коронарні судини).

Курс КУХТ проходить протягом 12 тижнів на тлі триваючої стандартної терапії ІХС. Три рази на тиждень протягом першого, п'ятого та дев'ятого тижня проводяться сеанси по 50-100-200 ударів на 2-3 зони міокарда з подальшою тритижневою перервою. При кожному сеансі лікування ударні хвилі направляються на межу зони ішемії, стимулюючи процес «неоангіогенезу» в життєздатних тканинах.
Лікування проходить з використанням ударно-хвильового апарату MODULITH SLC, швейцарської компанії «STORZ MEDICAL».

Метод є безболісним, відсутні крововиливи, не відбуваються зміни життєвоважливих параметрів організму, не змінюються серцеві ферменти, відсутні аритмії, не змінюється рівень артеріального тиску. Після проведення курсу лікування ударно-хвильової терапії як клінічно, так і за результатами контрольних обстежень у пацієнтів спостерігається збільшення витривалість до фізичних навантажень, поліпшується якість життя, знижується кількість нападів стенокардії.

Протягом 6 місяців після курсу КУХТ відбуваються такі зміни в функціональному статусі пацієнтів:

  • 42% зменшення функціонального классу стенокардіі;
  • 90% збільшення максимального навантаження;
  • 70% зменшення частоти виникнення нападів стенокардії;
  • 85% зменшення потреби в нітратах;
  • 3-кратне зменшення частоти повторних госпіталізацій.

За даними емісійної комп'ютерної томографії відновлення кровотоку в зонах міокарда підданих впливу ударних хвиль відбувається через 6 місяців після закінчення курсу лікування.

КУХТ є новою безпечною та ефективною методикою лікування хронічної ішемії у пацієнтів, які не підлягають лікуванню іншими методами.

 Запис на прийом здійснюється за телефонами 310-310, 310-325. В даному відео Ви можете ознайомитися з інформацією стосовно процедури.

 

 

Реєстратура
+38 (0562) 310-310
Зв'язатися з нами

Зв'яжіться з нами і
відвідайте нашу клініку

  • м Дніпро
  • вул.Княгині Ольги, 16 (вул. Горького)
  • Україна 49000
  • Email: Clinika.ksm@gmail.com