Завантаження …
Ендоскопія за допомогою новітнього ендовідеоскопа
У Клініці сімейної медицини, при проведенні ендоскопічних досліджень, вам запропонують використання новітнього ендовідеоскопа OLYMPUS EVIS EXERA II BF тип 1T180 (Японія). Поєднання широкого інструментального каналу (3,0 мм) з малим діаметром трубки, що вводиться (всього в 6,0 мм) роблять даний ендовідеоскоп ідеальним інструментом для обстежень і призначення лікування. Ендоскопічні дослідження в Клініці сімейної медицини проводиться за напрямками колоноскопія, бронхоскопія та гастроскопія.
В останні роки з розширенням можливостей інструментальних методів дослідження хворих з різними захворюваннями легень ймовірність їх ранньої діагностики стала значно вище. Одним з найбільш надійних та інформативних методів є бронхоскопія. Бронхоскопічне дослідження показано всім хворим з клінічно або рентгенологічно встановленим патологічним процесом в легенях для уточнення характеру змін і ступеня вираженості їх в бронхіальному дереві, а також для вироблення лікувальної тактики.
Стало можливим дослідження усіх частин бронхів аж до відділів 5 - 6 порядку.
За допомогою сучасної ендоскопічної апаратури (гнучких фібробронхоскопів "Олімпус", "Пентаксим", "Шторц" і т.д.) цілком можливим стало дослідження не тільки головних бронхів (до рівня бронхів 7 - 9 порядку), але і верхніх частин бронхів аж до їх відділів 5 - 6 порядку, що грає важливу роль в діагностиці специфічних поразок трахеобронхіального дерева при різних захворюваннях легень (бронхіальна астма, хронічний бронхіт, хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), туберкульоз, пухлини і т.д.). Так само при фібробронхоскопії можливо взяття гістологічного, цитологічного матеріалу слизової трахеобронхіального дерева, промивних вод і Балжі, проведення трансбронхіальної біопсії внутрішньогрудних лімфатичних вузлів, санаційних (лікувальних) процедур і витягання чужорідних тіл з трахеобронхіального дерева. У сучасній практиці дослідження проводять під місцевою (аплікаційно) анестезією розчином 2% лідокаїну трансназально або трансорально.
Показаннями для проведення бронхоскопії є:
Кашель більше ніж 4-6 тижнів
Видалення рясного невідокремлюваного секрету, гною, крові і сторонніх тіл з трахеобронхіального дерева
Пряма інсталяція лікарських препаратів в уражені ділянки легенів
Задишка без причини
Зміни на рентгенограмі і КТ органів грудної клітини (пухлини легенів, інфільтрат легеневої тканини і ателектазів, порожнинні освіти, інтерстиціальні захворювання, збільшення бронхопульмональних лімфатичних вузлів, пухлини стравоходу і середостіння, стеноз трахеї і великих бронхів)
Визначення джерела та причини кровохаркання невідомого походження;
Ідентифікація специфічних етіологічних агентів респіраторних інфекцій;
Бронхо-плевральної свищ.
Протипоказаннями є:
нестабільна стенокардія
гострий інфаркт міокарда (3 - 6 тижнів)
гострий інсульт
легенева серцева недостатність III ст.
артеріальна гіпо- та гіпертензія важка аритмія
важка гіпоксемія за відсутності контакту лікаря з пацієнтом
Увага! Дослідження проводяться на голодний шлунок.
Езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС) відноситься до ендоскопічних методів дослідження (огляд внутрішніх органів за допомогою ендоскопів), при яких оглядаються верхні відділи шлунково-кишкового тракту: стравохід, шлунок і дванадцятипала кишка. Гастроскопія допоможе встановити правильний діагноз при багатьох станах, в їх числі біль в області шлунка, кровотеча, виразка, пухлини, ускладнене ковтання і багато інших.
Показання до гастроскопії:
всі захворювання шлунка з метою диференціальної діагностики (хронічні гастрити, виразкова хвороба, поліпи, рак шлунка і т.д.);
необхідність встановлення джерела шлункової кровотечі;
підтвердження або виключення злоякісного процесу в шлунку;
негативні результати рентгенологічного дослідження шлунка за наявності симптомів шлункового дискомфорту;
захворювання інших органів і систем, при яких необхідно уточнити стан слизової оболонки шлунка.
Незалежно від причини, по якій вам призначено дослідження, є важливі кроки, які ви повинні зробити, щоб підготуватися і пройти процедуру: в першу чергу, обов'язково повідомте лікаря про те, які лікарські препарати приймаєте і про алергію на ліки, якщо вона у вас є. Також, лікар повинен знати про те, якими захворюваннями ви страждаєте, на які треба звернути увагу перед процедурою. Дуже важливим в підготовці до дослідження є те, що ви не повинні приймати їжу протягом 8-10 годин перед гастроскопією. Їжа в шлунку ускладнить його огляд і встановлення правильного діагнозу.