Сучасні методики дозволяють вимірювати щільність кісткової тканини, що надає точності діагностиці остеопорозу. Використовують два методи — ультразвуковий та рентгенівський. Якому надати перевагу?
Вважається, що ультразвуковий метод більш безпечний, не має променевого навантаження, що дозволяє використовувати його частіше, ніж раз на рік.
В реальності немає потреби проводити обстеження часто. Остеопороз — не те захворювання, при якому відбуваються швидкі зміни.
Наскільки небезпечне променеве навантаження при рентгенівській денситометрії? Природне фонове опромінення становить в середньому 2400мкЗВ на рік. Згідно з медичними нормами, нешкідливо для здоров’я “додати” 1000 мкЗВ. Під час проведення дослідження “додається” 0,001 мкЗВ, що дорівнює трьом годинам фонового навантаження. Час сканування трьох ділянок складає 5-7 хвилин.
Таким чином, метод рентгенівської денситометрії є єдиним визнаним світовою медичною спільнотою методом вимірювання щільності кісткової тканини для діагностики остеопорозу і дозволяє діагностувати навіть мінімальну втрату кісткової маси (2-5%).
Дослідження ТРЬОХ ділянок (нижній відділ хребта, тазостегнові суглоби) є золотим стандартом діагностики.
Наші лікарі-ревматологи Стажевська Тетяна Анатоліївна та Тубольцева Ганна Юріївна можуть розповісти вам про особливості денситометричних досліджень, оцінити їх та призначити лікування.